Kino Neslyšícího Diváka

Systém CSTM je technickým řešením, které otevírá dveře na filmové projekce v běžných kinech také pro neslyšící diváky. PORTLINGUA využívá zařízení k projekcím českých titulků pod česky mluvené filmy a připravuje titulky pro neslyšící do kin a klubů v rámci projektu Kina neslyšícího diváka KND. Od roku 2005 zpřístupňujeme neslyšícím divákum také filmové projekce na některých filmových festivalech.

Díky laskavému přispění společnosti Film Servis Festival Karlovy Vary, a.s. připravuje společnost PORTLINGUA (ve spolupráci s občanským sdružením Harvest Films, o.s.) přidané projekce titulků, které umožňují neslyšícím divákům návštěvu česky mluvených filmů Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Doplňujeme tak nabídku titulků na festivalu tak, aby většinu festivalových představení mohli navštěvovat i diváci se sluchovým handicapem.

KND spolupracuje na projekcích vzdělávacích dokumentů pro neslyšící, které probíhají každý rok také v Českém Krumlově, v Českých Budějovicích a v Praze v rámci festivalu EKOFILM.

 
 
 
© copyright portlingua 2017